Aktualności Aktualności

Zdołowani po raz 5

Motto „Smutek - to radość inaczej” stworzone przez orędownika twórczości ponurej Andrzeja Poniedzielskiego, na stałe wpisało się w Festiwal Piosenki Dołującej. 2 września 2017 r. już po raz 5 z festiwalowej sceny do publiczności przybyłej do obiektu turystycznego Zimne Doły popłynęły smutno-wesołe piosenki

     Chętnych do zaśpiewania w tegorocznej edycji było wielu. Spośród nich do konkursu festiwalowego zakwalifikowano 19 zespołów, które, w trwających od godziny 15:13 przesłuchaniach, mogły zaprezentować swoje aranżacje publiczności i poddać je ocenie jury. Mimo pochmurnej i wilgotnej aury z każdą godziną widownia się powiększała. Tuż po godzinie 18:00 odbył się koncert zespołu Mikroklimat. Wyłonienie zwycięzców przez jury w składzie: Małgorzata Duk-Nowosad, Wacław Juszczyszyn i Wojciech Jarociński i Mirosław Michalski oraz koncert laureatów nastąpił po godzinie 19:00. Lista nagrodzonych i wyróżnionych przedstawia się następująco:

  • I miejsce Piotr Zubek
  • II miejsce Aga Gałach i II miejsce Robert Mazurkiewicz
  • III miejsce Krzysztof Ochnio

Wyróżnienia:

  • Artur Beling,
  • Baśnie Zebrane,
  • Ryszard Krauze

Swoje wyróżnienie przyznała także TV Zalesie - osobowością medialną został Piotr Zubek  

     Późnym wieczorem swoje piosenki przed publicznością zaprezentowali Wacław Juszczyszyn i Wojciech Jarociński. A prawdziwą wisienką na torcie, jak co roku, był recital Andrzeja Poniedzielskiego.

     Poniżej zamieszczamy link do strony festiwalu, na której to znajdą Państwo więcej informacji na temat idei i historii Festiwalu Piosenki Dołującej.

http://festiwalpiosenkidolujacej.weebly.com/aktualnosci