Aktualności Aktualności

Wiosna z Biegam, bo lubię Lasy

W dniu 13 maja 2018 roku, Nadleśnictwo Chojnów wspólnie z Centrum Informacyjnym Lasów Państwowych i Klubem BBL zaprosiła wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic do aktywnego wypoczynku na terenie Uroczyska Zimne Doły

     W tym roku wiosna zawitała do nas z ładną pogodą, słońcem i przyjemną temperaturą.  Dlatego nie można było zapomnieć o spędzeniu czasu na łonie natury razem z rodziną i przyjaciółmi. Idealną okazją było wzięcie udziału w kolejnej edycji  „Biegam bo lubię lasy”.
     Organizatorzy przygotowali dla uczestników 5-cio i 10-cio kilometrową trasę biegową, ale nie zapomniano również o najmłodszych biegaczach jak i o osobach biegających z kijkami. Dla przybyłych na akcję Nadleśnictwo przygotowało zajęcia edukacyjne, które przybliżyły uczestnikom zakres obowiązków leśników oraz świat przyrody. Główne tematem zajęć było sadzenie lasu. Pracownicy Nadleśnictwa przy wsparciu edukatora z Nadleśnictwa Celestynów starali się wytłumaczyć jak ogromna praca związana z inicjowaniem sztucznego i naturalnego odnowienia spoczywa na barkach leśników. Bo przecież Lasy Państwowe co roku sadzą 500 mln drzew i w ten sposób min. zachowują ich trwałość. Dodatkowo został poruszony temat zachowania się wobec dziko żyjących zwierząt leśnych. Po wyczerpujących zajęciach sportowych na uczestników czekał pyszny poczęstunek w postaci grochówki i kiełbasek z dziczyzny, które zostały specjalnie przygotowane w remach projektu „Dobre z lasu” czyli promowania produktów (dziczyzny, przetworów z runa leśnego itp.) pochodzących prosto z polskich lasów.

     Nie czekając na kolejną, lipcową edycję zachęcamy do korzystania ze wszystkich udostępnianych przez Nadleśnictwo Chojnów oraz inne jednostki Lasów Państwowych tras biegowych, rowerowych, ścieżek konnych i obiektów turystycznych.