Aktualności Aktualności

Szkody od wiatrów

Burze i towarzyszące im wichury na przełomie czerwca i lipca przyniosły wiele szkód na terenie nadleśnictwa, w tym największe w leśnictwie Młochów.

     W dniach 29 i 30 czerwca b.r. w wyniku silnych burz i miejscowych wichur o charakterze tornada nastąpiły szkody na terenach leśnych Nadleśnictwa Chojnów. Największe straty wystąpiły w leśnictwie Młochów, gdzie powalone zostały drzewa na dużych powierzchniach. W pozostałych leśnictwach połamane lub wyrwane zostały małe grupy drzew albo pojedyncze drzewa. Wielkość strat szacowana jest na około 6 tysięcy m3 drewna. Głównie są to brzozy, sosny i dęby. W związku ze stanem klęski w lasach leśnictwa Młochów został wprowadzony, dnia 30.06 do odwołania, zakaz wstępu do lasu. Obecnie trwają wzmożone prace w celu usunięcia powalonych drzew i naprawy powstałych przy tym licznych szkód (nieprzejezdne drogi leśne, uszkodzona infrastruktura leśna).

    W związku z zaistniała sytuacją prosimy o przestrzeganie zakazu wstępu do lasu oraz o zachowanie ostrożności podczas pobytu w tutejszych lasach.