Aktualności Aktualności

Choinka od leśników rozbłysła tysiącami światełek

Leśnicy już po raz piąty podarowali mieszkańcom i gościom stolicy naturalną, pachnącą choinkę. Bożonarodzeniowe drzewko stanęło na Rynku Starego Miasta w sąsiedztwie warszawskiej Syrenki.

 

Tradycyjnie iluminacji „Choinki od leśników” towarzyszyła interaktywna wystawa edukacyjna przygotowana przez Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Warszawskie”. Wśród aktywności znalazły się m.in. cieszące się wielkim zainteresowaniem warsztaty tworzenia świątecznych stroików. Każdy chętny mógł z szyszek, jemioły, iglastych gałązek oraz kolorowych ozdób skomponować na drewnianej podstawce niepowtarzalną ozdobę, która przyniesiona do domu czy biura podkreśli przedświąteczny nastrój. Będzie również oryginalną pamiątką ze spotkania z leśnikami.

Kolejną pamiątką był własnoręcznie ocechowany i upiłowany krążek drewna. Praca piłą twoja-moja była doskonałym sposobem na rozgrzanie się w ten chłodny dzień.

Leśnicy zadbali również o to by zdrowo zregenerować siły po pracy nad stroikami i piłowaniu drewna. Przy stanowisku „Dobre z lasu” można było spróbować przetworów z owoców leśnych oraz otrzymać sprawdzone przepisy pozwalające samodzielnie wykonać pyszne smakołyki.

Spotkanie z leśnikami było również okazją do rozmów o choinkach, zimowych pracach prowadzonych w lasach, a także dokarmianiu ptaków. Leśnicy chętnie odpowiadali na pytania odwiedzających, podpowiadali również jak wybrać najładniejsze żywe drzewko bożonarodzeniowe.

Jodła podarowana przez leśników będzie cieszyła odwiedzających Rynek Starego Miasta do początków lutego przyszłego roku.