Wydawca treści Wydawca treści

Zimne Doły

Informacje dotyczące obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego Zimne Doły k/Zalesia Górnego

W połowie lat 80. Nadleśnictwo Chojnów zagospodarowało teren byłej gajówki "Zimne Doły" na potrzeby rekreacji i wypoczynku osób odwiedzających Lasy Chojnowskie. W ciągu blisko 40 lat powstała infrastruktura umożliwiająca swobodny, bezpieczny i przyjemny pobyt na łonie natury. Wykorzystaliśmy ważny atut miejsca - bliskość wody i otwartej przestrzeni Stawów Żabienieckich.

Dziś "Zimne Doły" to: 13 wiat wypoczynkowych (w tym dwie duże), miejsca ogniskowe, leśny plac zabaw, wieża widokowa, wygodny parking, węzeł szlaków pieszych i ścieżek. Miejsce to chętnie jest odwiedzane przez mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości. Teren jest na bieżąco monitorowany i sprzątany przez Nadleśnictwo.

Obiekt jest ogólnie dostępny. Sposób korzystania z obiektu określa Regulamin >>. Nieodpłatnie Nadleśnictwo Chojnów udostępnia "Zimne Doły" pojedynczym osobom, małym grupom niekomercyjnym (do 20 osób włącznie) lub grupom szkolnym z placówek publicznych. W pozostałych przypadkach (duże grupy, spotkania integracyjne w ramach prowadzonej działalności gospodarczej itd.) obowiązuje odpłatna rezerwacja. Aby zarezerwować wiatę lub kilka wiat należy złożyć w naszym Nadleśnictwie wniosek. Wypełniony wniosek można przesłać pocztą elektroniczną na adres: chojnow@warszawa.lasy.gov.pl . Najlepiej jest wykorzystać do tego celu formularz >>.

UWAGA!  Od dnia 17.06.2019 r. małe wiaty  od nr 1 do nr 11 nie podlegają rezerwacji.

Wzór wniosku o rezerwację, Regulamin, plan obiektu oraz cennik zamieszczamy poniżej.

UWAGA!: Zgłoszenie rezerwacji wiat musi być złożone na min. 5 dni roboczych przed planowaną datą wynajmu obiektu.

Zapraszamy!